دوشنبه 1401/04/13 - 08:27
جواد حاجی زاده
استان آذر شرقی
سرپرست سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا عنوان کرد:

بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی جزو استانهای برتر در جذب تسهیلات اشتغالزایی است

سرپرست سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه بسیج سازندگی استان سال گذشته از محل تبصره ۱۶ وام های اشتغالزایی ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جذب کرده است، گفت: این مجموعه طی سال گذشته جزو استانهای برتر در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزایی است.

سرهنگ پاسدار جواد ملک لو در گفت وگو با خبرنگار سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا ، افزود: این میزان تسهیلات جذب شده ۷۰ درصد مجموع سهمیه آذربایجان شرقی را شامل می شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان تیرماه امسال ۳۰ درصد بقیه سهمیه آذربایجان شرقی از محل تسهیلات فوق جذب شود.

ملک لو میزان اشتغالزایی تسهیلات یاد شده در آذربایجان شرقی را یکهزار و ۵۱۴ نفر اعلام و اضافه کرد: این تسهیلات بیشتر به مشاغل خانگی همچون قالی بافی، صنایع تبدیلی، تولید نخودچی در شهر ممقان، صنایع مربوط به کشاورزی و اقتصاد مقاومتی تعلق گرفته است.

 

ملک لو ایجاد و راه اندازی تعداد ۵۹ تعاونی از سوی بسیج سازندگی را از دیگر اقدامات این مجموعه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: مجموع موجودی این تعاونی ها حدود ۷۴ میلیارد تومان است که در قالب تسهیلات کم بازده به مشاغل مختلف زودبازده در روستاها اختصاص می یابد.

وی کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی، اجرای طرح های بهداشتی و درمانی، ترویج اقتصاد روستایی، ارایه تسهیلات برای کارآفرینان روستایی، اشتغال زایی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها، کمک به رونق دامداری و دامپروری، حمایت از ایجاد و تجهیز واحدهای زودبازده و کوچک کشاورزی، زراعی و گلخانه ای را از اقدامات مهم بسیج سازندگی با هدف توسعه و آبادانی روستاها برشمرد.

ملک لو همچنین کاهش هزینه های دولت در اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در مناطق روستایی و محروم را مزیت مهم و اصلی بسیج سازندگی دانست و ادامه داد: چابکی، تخصص و تعهد از جمله ویژگی های بارز این گروه هاست که در بسیاری از حوزه ها کمک حال دولت و دستگاه های اجرایی بوده و در این مسیر آماده هرگونه تعامل و همکاری هستند.

وی با اشاره به اهداف اصلی تشکیل بسیج سازندگی، تحقق رهنمودهای مقام رهبری مبنی بر بسیج کردن جوانان کشور برای سازندگی، تعامل با ادارات و سازمان های دولتی برای تسریع در اجرای پروژه های محرومیت زدایی و خدمات رسانی به مناطق محروم، ایجاد روحیه خلاقیت و مسئولیت پذیری در بین جوانان، استمرار ارزش های بسیج و ایجاد روحیه جهادی و انتقال آن به میادین کار، تلاش و سازندگی را از جمله این اهداف برشمرد.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی حضور این مجموعه در ساخت واحدهای مسکونی مورد نیاز نهادهای حمایتی و کمک به وزارت راه و شهرسازی را از دیگر برنامه های مهم بیان کرد که در این رابطه تفاهم نامه ساخت تعداد ۲۰۰ واحد با کمیته امداد امام خمینی استان منعقد شده است.

ملک لو افزود: ساخت این تعداد مسکن مددجوئی در روستاها و مناطق محروم و نیز تعدادی از مناطق حاشیه ای شهرهای بزرگ مثل تبریز آغاز شده است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.