مسئول بسیج سازندگی سپاه آذربایجان شرقی:
شناسه خبر :۷۵۸۹

تفکر جهادی بر کشور حاکم باشد هیچ بن بستی نخواهیم داشت

نسخه مناسب چاپ

 

محمد اسکندری  در جمع خبرنگاران گفت: هر جا کشورمان به این تفکر و حرکت جهادی تکیه کرده موفقیت هایی داشته است و توانستیم مشکلات را با آن پشت سر بگذاریم.

وی تفکر جهادی را یادگار شهدا خواند و اضافه کرد: شهدا با این تفکر و حرکت در دوران دفاع مقدس حماسه ساز شدند و تاکید رهبر فرزانه انقلاب امروز به استفاده از ظرفیت جوانان برای پیشرفت و آبادانی کشورمان بر همین مبناست.

اسکندری ادامه داد: در سیل اخیر نیز اگر حضور جوانان و گروه های جهادی را در مناطق سیل زده در خدمات رسانی به مردم سیل زده شاهد هستیم همین تفکر را به عینه می بینیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا در ادامه به اهداف و تشریح برنامه های سازمان بسیج سازندگی پرداخت و گفت: مهم ترین هدف بسیج سازندگی غنی سازی اوقات فراغت جوانان و استفاده از ظرفیت این نیروی عظیم برای محرئمیت زدایی است.

اسکندری اشتغال زایی و شناسایی عرصه های مختلف اشتغال زودبازده را از دیگر اهداف و اولویت های بسیج سازندگی عنوان و بیان کرد: با توجه به فراگیر بودن بسیج در جامعه و عمومی بودن طرح ها ایجاد اشتغال در این راستا برای بسیج سازندگی برای تاثیر اجتماعی آن از مهم ترین اولویت هاست.

وی از وجود ۴۵۰ گروه جهادی شناسنامه دار در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: در سایه فراگیر بودن بسیج و پای کار آوردن جوانان و مشارکت دادن آن ها در محرومیت زدایی این گروه ها در مناطق مختلف و در تخصص های متفاوت فعالیت دارند که ۱۴۴ گروه آن سال ۹۷ شکل گرفته است.

اسکندری همچنین ایجاد ۳۱۹ واحد کوچک اقتصادی(پرورش زنبور، ماهی، قارج، صنایع دستی و ...)، اعزام ۲۶۷ تیم پزشکی به مناطق محرم، ساخت ۱۴۵ خانه محروم طی تفاهم نامه کمیته امداد برای مددجویان، ۳۲ طرح محرومیت زدایی با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی و اجرای ۱۵ طرح کرامت را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی سپاه عاشورا در سال گذشته برشمرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا توجه به فعالیت گروه های جهادی محله و مسجد محور از برنامه های بسیج سازندگی برای سال جاری اعلام و اظهارداشت: تلاش داریم با تشکیل گروه های جهادی در پایگاه ها و مساجد امور مربوط به محلات را به گروه جهادی آن محله محول کنیم تا بتوانیم با هزینه کم بازده بیشتری را در کوتاه مدت شاهد باشیم.

اسکندری همچنین از ساخت یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکن خبر داد و گفت: یکهزار واحد از این مسکن ها طی تفاهم نامه با کمیته امداد، ۵۰۰ واحد طی تفاهم نامه با بهزیستی و ۳۰۰ واحد مسکن روستایی طی تفاهم نامه با بنیاد مسکن انقلاب در سال ۹۸ ساخته می شود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها