شناسه خبر :۳۸۹۳

ایجاد روحیه جهادی و محرومیت زدایی هدف اصلی ماست.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا از شناسنامه دار بودن ۳۵۰ گروه جهادی در آذربایجان شرقی خبر داد .
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ رزمی ، امروز در نشست خبری گفت : ۱۶۰گروه جهادی دیگر شامل اقشار مختلف مردمی ( [شناسنامه دار بودن ۳۵۰گروه جهادی آذربایجان شرقی] بسیج محلات -بسیج مدارس ) سازماندهی شده اند که به زودی شناسنامه دار می شوند و در مناطق محروم استان در اردوهای مختلف خدمات ارائه خواهند کرد .

وی خاطرنشان کرد : سال گذشته توانستیم با اجرای ۳۹۸ طرح محرومیت زدایی شامل خانه بهداشت ، مساجد ، حسینیه ها ، گلزارهای شهدا و کتابخانه با هزینه ای افزون بر ۸ میلیارد تومان به مناطق محروم کمک رسانی کنیم .

سرهنگ رزمی عمده فعالیتهای سازمان بسیج سازندگی استان رااجرای طرح های عام المنفعه دانست و افزود : تلاش کردیم تا جمعیت روستایی تثبیت شده و مهاجرت به شهرها کاهش داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا ادامه داد : در این موضوع حتی می توان با لایروبی یک کانال شرایط خوبی برای تثبیت جمعیت روستائیان فراهم کرد.

وی با اشاره به نحوه تامین منابع مربوط به بخش محرومیت زدایی گفت : بخشی از این منابع را قرارگاه سازندگی سپاه و بخشی دیگر را خیران تامین می کنند و بودجه خاصی برای این حوزه اختصاص نمی یابد.

سرهنگ رزمی اضافه کرد : در حوزه ارودهای جهادی ۱۳۴ هزار و ۷۷۷ نفر روز از جوانان و نوجوانان استان در اقشار مختلف سازماندهی شده اند که در مدت یک تا ۱۰ روزه در مناطق محروم خدمات انجام دادند و سال گذشته هم ۱۵۰ تیم پزشکی با کمک بسیج جامعه پزشکی استان به مناطق محروم آذربایجان شرقی اعزام شدند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا گفت : گروههای جهادی سال گذشته به ۲۴۹ نوعروس نیازمند جهیزیه اهدا کردند ، ۲۰ مسجد را به صورت کامل تجهیز کردند و ۴۵ هزار پرس غذا را در ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان رساندند و در این میان ۸۰ درصد هزینه های این اقدامات خداپسندانه به همت خیّران تامین شد.

سرهنگ رزمی وجود بسیج سازندگی را ظرفیتی مهم برای نظام دانست و ادامه داد : همیشه آماده کمک به دولت هستیم و همچنان با دستگاههای اجرایی تعامل داریم .

وی همچنین در مورد کمکهای بسیج سازندگی استان به زلزله زدگان استان کرمانشاه افزود : بسیج سازندگی سپاه عاشورا از ساعات اولیه زلزله در محل مستقر شد و امداد رسانی به ۱۳ روستای صعب العبور نزدیک مرز را برعهده گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا خاطرنشان کرد : ۱۱ گروه جهادی استان در قالب ۱۶۰نفر در مناطق زلزله زده کرمانشاه مستقر شدند و در ۷۵ روز ۱۳۷ کامیون و تریلر کمکهای مردمی را به وزن ۱۶۰۰تن به این مناطق انتقال دادند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها