با حضور جهادگران استان آذربایجان شرقی
شناسه خبر :۳۱۲۱

برگزاری مجمع جهاد گران استان

همراه با دوره آموزش گروه های جهادی در راستای طرح اعتلاء سازندگی و خدمات رسانی
نسخه مناسب چاپ

 

 سرهنگ رزمی با بیان اینکه واژه جهاد و جهادی عمل کردن ریشه در قرآن و اسلام دارد گفت: ما این روحیه را در دوران انقلاب اسلامی به خصوص در هشت سال دفاع مقدس به خوبی دیده ایم و یکی از کلید واژه های حضرت امام (ره) و رهبر انقلاب اسلامی، واژه حرکت های جهادی و داشتن روحیه جهادی است و اساسا یکی از مطالبات رهبری انقلاب از نسل جوان و بخصوص نسل ارزشی و بسیجی کار جهادی و مدیریت جهادی است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا گفت: در مجموعه بسیج سازندگی، اردو های جهادی همانند خونی هست در کالبد بسیج سازندگی و هر حرکت و اقدامی در سازمان باید با روحیه جهادی انجام گردد.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا نیز در این مراسم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری برخی از اولویت های بسیج سازندگی در موقعیت کنونی را یاد آور شد و حرکت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی را از اولویتهای سازمان بسیج سازندگی خواند .

وی اولویت دیگر بسیج سازندگی را ترویج روحیه جهادی و مدیریت جهادی به جای دیوان سالاری دانست و بر ضرورت توجه به مردم و حدمت رسانی به محرومین جامعه با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی تاکید کرد.

در ادامه مراسم سرهنگ زهرایی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در رابطه با ایجاد سازمان بسیج سازندگی گفت: بدون حضور فعال و اثر گذار شما جهادگران سازمان بسیج سازندگی معنایی ندارد و حرکت های جهادی که در سال ۷۹ به صورت خود جوش و مردمی شروع شد باعث شد که مقام معظم رهبری دستور تشکیل سازمان بسیج سازندگی را بدهند.

جانشین سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: اولین کاری که در بسیج سازندگی باید انجام دهیم این است که روحیه استقلال و اختیار را از جهادگران نگیریم و جهادگران به دور از بروکراسی عمل کنند و طرح اعتلا نیز در این راستا تهیه گردیده تا هر گروه جهادی در محله و روستای خود برنامه تهیه و بر اساس نیاز منطقه هدف اقدام نماید.

وی با بیان اینکه در طرح اعتلاء، هر گروه جهادی در منطقه جغرافیایی با برنامه حداقل ۳ سال خواهد داشت که اولویت هم همان محله و روستایی است که گروه جهادی در آن تشکیل شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها