رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی خبرداد
شناسه خبر :۲۵۵۶

ارسال ۱۶۰۰تن کمک های مردمی آذربایجان‌شرقی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی از ارسال یک‌هزار و ۶۰۰ تن کمک‌های مردمی این استان به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

جعفر رزمی اظهار کرد: بعد از وقوع حادثه تلخ و دلخراش زلزله در استان کرمانشاه و غرب کشور، بلافاصله در جهت ساماندهی کمک‌های ارسالی ستاد پشتیبانی در سپاه عاشورا و قرارگاه شهید مهدی باکری در مناطق زلزله‌زده تشکیل شد.

وی، از ارسال ۱۳۷ کامیون و تریلی کمک‌های مردمی آذربایجان‌شرقی خبرداد و گفت: تاکنون بالغ بر یک‌هزار ۶۰۰ تن کمک‌های مردمی در جهت کاهش دردها و التیام هموطنان عزیز ما به منطقه غرب کشور ارسال شده است.   

رزمی در ادامه سخنان خود در مورد فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق زلزله‌زده گفت: ۱۱گروه جهادی دانشجویی و محلات به تعداد ۱۶۰ نفر به این مناطق اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی، ارائه خدمات پزشکی را یکی دیگر از خدمات ارائه شده در  مناطق زلزله‌زده اعلام کرد و افزود: اکیپ پزشکی  در قالب تیم‌های پزشکی متخصص و فوق تخصص به صورت ثابت در منطقه حضور داشته و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از  بیماران توسط تیم پزشکی متخصص و فوق تخصص مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند و تحویل رایگان دارو به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر یکی دیگر از خدمات تیم پزشکی بود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش ستاد پشتیبانی سپاه عاشورا ۳هزار و ۴۴۳ نفر است، افزود: این افراد در ۱۳ روستا مستقر بوده و از خدمات ارائه شده بهره‌مند می‌شوند.  

رزمی، به توزیع و استقرار ۱۰۰ کانکس به همراه ۲۶ حمام و ۲۴ چشمه دستشویی، ساخت سکو و کمک به تکمیل کانکس‌های قرارگاه خاتم به تعداد ۲۰۶ سکو و ... اشاره کرد که بخش دیگری از خدمات ارائه شده ستاد پشتیبانی در سپاه عاشورا و قرارگاه شهید مهدی باکری در مناطق زلزله‌زده بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی، بخش دیگری از فعالیت‌های انجام شده را فعالیت‌های فرهنگی اعلام کرد و افزود: ایجاد ارتباط عاطفی با مردم منطقه، سرکشی و دلجویی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح مدارس و روستاها از جمله روش‌هایی است که موجب قوت قلب مردم مناطق زلزله‌زده بوده و باعث کاهش درد و آلام آنها می‌شود.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی با اشاره به حضور ۵۰۰ نفر روز نیروی کاری این سازمان در مناطق زلزله‌زده افزود: با عنایت به همت والای مردم استان و کمک‌های جذب شده توسط رده‌های مختلف استان، خدمات خوبی در جهت رفع نیازهای معیشتی، بهداشتی و فرهنگی به مناطق زلزله‌زده انجام و ارائه شده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها